Early voting has started and runs until July 10th for the July 14th Runoff
Link to County Websites:
https://www.sos.state.tx.us/elections/voter/links.shtml#County
Ballot per County Lookup
https://candidate.texas-election.com/Elections/getCandidatesBallotOrderInfo.do
County : HARRIS
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 18
ROBERT M. CADENA
WENDELL CHAMPION
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 22
TROY NEHLS
KATHALEEN WALL
JUSTICE, 1ST COURT OF APPEALS DISTRICT, PLACE 5
TERRY ADAMS
JAMES LOMBARDINO
SHERIFF
PAUL DAY
JOE DANNA
JUSTICE OF THE PEACE PRECINCT 5, PLACE 1
RUSS RIDGWAY
MIKE WOLFE
County : TARRANT
JUSTICE, 2ND COURT OF APPEALS DISTRICT, PLACE 7
ELIZABETH BEACH
BRIAN WALKER
County : TRAVIS
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 17
PETE SESSIONS
RENE SWANN
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 35
JENNY GARCIA SHARON
"GUILLERMO" WILLIAM HAYWARD
MEMBER, STATE BOARD OF EDUCATION, DISTRICT 5
LANI POPP
ROBERT MORROW
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 47
JUSTIN BERRY
JENNIFER FLECK
County : BEXAR
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 20
MAURO GARZA
GARY ALLEN
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 23
RAUL REYES
TONY GONZALES
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 35
"GUILLERMO" WILLIAM HAYWARD
JENNY GARCIA SHARON
MEMBER, STATE BOARD OF EDUCATION, DISTRICT 5
ROBERT MORROW
LANI POPP
COUNTY COMMISSIONER PRECINCT 3
TOM RICKHOFF
TRISH DEBERRY
County : BRAZOS
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 17
PETE SESSIONS
RENE SWANN
COUNTY COMMISSIONER PRECINCT 1
MICHAEL SCHAEFER
STEVE ALDRICH
Someone can list the other party candidates for the major counties if they want.
Who do you recommend?
Link to County Websites:
https://www.sos.state.tx.us/elections/voter/links.shtml#County
Ballot per County Lookup
https://candidate.texas-election.com/Elections/getCandidatesBallotOrderInfo.do
County : HARRIS
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 18
ROBERT M. CADENA
WENDELL CHAMPION
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 22
TROY NEHLS
KATHALEEN WALL
JUSTICE, 1ST COURT OF APPEALS DISTRICT, PLACE 5
TERRY ADAMS
JAMES LOMBARDINO
SHERIFF
PAUL DAY
JOE DANNA
JUSTICE OF THE PEACE PRECINCT 5, PLACE 1
RUSS RIDGWAY
MIKE WOLFE
County : TARRANT
JUSTICE, 2ND COURT OF APPEALS DISTRICT, PLACE 7
ELIZABETH BEACH
BRIAN WALKER
County : TRAVIS
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 17
PETE SESSIONS
RENE SWANN
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 35
JENNY GARCIA SHARON
"GUILLERMO" WILLIAM HAYWARD
MEMBER, STATE BOARD OF EDUCATION, DISTRICT 5
LANI POPP
ROBERT MORROW
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 47
JUSTIN BERRY
JENNIFER FLECK
County : BEXAR
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 20
MAURO GARZA
GARY ALLEN
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 23
RAUL REYES
TONY GONZALES
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 35
"GUILLERMO" WILLIAM HAYWARD
JENNY GARCIA SHARON
MEMBER, STATE BOARD OF EDUCATION, DISTRICT 5
ROBERT MORROW
LANI POPP
COUNTY COMMISSIONER PRECINCT 3
TOM RICKHOFF
TRISH DEBERRY
County : BRAZOS
U. S. REPRESENTATIVE DISTRICT 17
PETE SESSIONS
RENE SWANN
COUNTY COMMISSIONER PRECINCT 1
MICHAEL SCHAEFER
STEVE ALDRICH
Someone can list the other party candidates for the major counties if they want.
Who do you recommend?